Za nami kolejny, niesamowicie oryginalny i inspirujący konkurs zorganizowany przez Alicję. Konkurs artystyczny „Z pokolenia na pokolenie”, jak sama nazwa wskazuje, poprzez twórczość angażuje i łączy kilka pokoleń – osób związanych z Rynem i nie tylko. Jego głównym celem jest wsparcie balu charytatywnego organizowanego corocznie przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy artystycznej wybranej przez siebie techniką, która zostanie wylosowana na balu, a środki przeznaczone będą na rozwój placówki. Autor najciekawszej pracy konkursowej otrzymuje zaś od Alicji niepowtarzalny tatuaż 🙂

 

Zwycięska praca – voucher podarunkowy na body painting

 

Wybór nie był łatwy, ale Alicję urzekła twórczość, a także własna inicjatywa i pomysł na przekazanie oryginalnego podarunku do licytacji. Laureatką jest Aleksandra B. zajmująca się m.in. body paintingiem (dziedziną szczególnie bliską Alicji), która przekaże voucher podarunkowy na wyjątkowy makijaż – charakteryzację. Serdecznie gratulujemy 🙂
body painting
body painting

Tatuaż konkursowy „Z pokolenia na pokolenie”

Wiemy już jaki podarunek zostanie przekazany na akcję charytatywną do szkoły w Rynie. Czas zobaczyć jak prezentuje się główna nagroda – tatuaż konkursowy „Z pokolenia na pokolenie”.

Tatuaż jest efektem końcowym bardzo ciekawego projektu, którego korzenie sięgają… „Ksiąg Jakubowych” Olgi Tokarczuk.

Laureatka Aleksandra wybrała jedną z prac graficznych prof. dr hab. Aleksandra Józefa Olszewskiego – prof. zwyczajnego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. „Rysunki Jakubowe” (link do wszystkich prac) to oryginalne dzieło graficzno-tekstowe, które powstało w oparciu o „Księgi Jakubowe” naszej noblistki. Wybrana praca prof. dr hab. A. Olszewskiego została w miniony weekend odwzorowana przez Alicję na skórze Aleksandry.

Zobaczcie efekt końcowy 🙂

konkurs tatuaż
konkurs tatuaż
konkurs tatuaż

Zobaczcie co o konkursie i tatuażu mówi laureatka Aleksandra:

Jestem ogromnie wdzięczna organizatorom konkursu, Alicji Mazur za wykonanie tatuażu, oraz prof. dr hab. Aleksandrowi Józefowi Olszewskiemu za wykonanie wyjątkowych grafik. Postanowiłam wziąć udział w konkursie, ponieważ pochodzę z Rynu i jest to moje ukochane miasto rodzinne. Emocje związane z wykonaniem tatuażu byly ogromne. Nie był to mój pierwszy tatuaż, lecz odczucia, które mu towarzyszyły, były całkowicie odmienne. Oczywiście nie obeszło się bez bólu! Lecz czego się nie robi, by spełnić jedno z marzeń. Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy włożyli swój wkład w ten konkurs i wierzę, że nie będzie on ostatnim stworzonym dla mieszkańców naszego pięknego miasta.

konkurs tatuaż

Śledźcie stronę i fanpage’a Alicji na bieżąco, już wkrótce kolejne ciekawe inicjatywy 🙂